در این مقاله قصد داریم به ارائه اطلاعاتی در مورد دلایل تفاوت قیمت فرش دستباف بپردازیم اگر شما هم تمایل دارید تا در این خصوص اطلاعاتی بدست آورید همراه ما باشید.
عوامل متعددی در تفاوت قیمت فرش دستباف موثر هستند که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد. به طور کلی کسانی که در زمینه خرید و فروش فرش های دستباف تخصص دارند هنگامی که می خواهند در مورد قیمت یک فرش نظر بدهند و یا دو فرش را از نظر ارزش با هم مقایسه کنند به عوامل دخیل در تفاوت قیمت فرش های دستباف توجه می کنند.

فرش دستباف

فرش های دستباف از قدیمی ترین فرش ها محسوب می شوند هر چند امروزه فرش های ماشینی به صورت گسترده تولید می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند اما فرش های دستباف همچنان جایگاه خود را حفظ کرده اند و با ارزش ترین فرش ها ، فرش های دستباف محسوب می شوند. به همین دلیل است که تفاوت قیمت فرش های دستباف برخلاف فرش های ماشینی همیشه مورد توجه بوده است. فرش های دستباف در کشورهای مختلف به وسیله هنرمندان قالیباف بافته می شوند ولی فرش های دستباف هیچ کجای دنیا به اندازه فرش های دستباف ایرانی ارزشمند نیستند به همین دلیل است که فرش دستباف ایرانی همیشه و از همه جای دنیا مشتریان مخصوص خود را دارد و در واقع فرش دستباف ایرانی یکی از مهمترین کالاهای صادراتی غیرنفتی در ایران می باشد.

قیمت فرش دستباف

کسانی که به دنبال خرید فرش دستباف هستند و یا علاقه مند به حوزه فرش های دستباف هستند معمولا به دنبال کسب آگاهی در مورد قیمت این نوع فرش می باشند ، در این بین کسانی که به دنبال خرید فرش های دستباف هستند و چندین فرش دستباف را با هم مقایسه می کنند به دنبال پاسخ دادن به این سوال هستند که دلایل تفاوت قیمت فرش های دستباف چیست؟
در ادامه مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد.
اما در مورد قیمت فرش دستباف باید گفته شود که فرش های دستباف نسبت به فرش های ماشینی قیمت بالاتری دارند و تفاوت قیمت بین فرش های دستباف نیز وجود دارد که در مواردی قیمت برخی از فرش های دستباف نیز بسیار گران تر می باشد و به همین دلیل است که به عنوان کالای لوکس صادراتی محسوب می شوند.